A minisztérium és az egyetem közötti partnerség az áldozatsegítő szolgálatok szakember-utánpótlásának biztosítását szolgálja új, speciális képzésekkel, szakképzésekkel és szakirányú továbbképzésekkel. A Nemzeti Áldozatsegítési Koordináló Mechanizmus által szorgalmazott együttműködés révén első lépésként szakokleveles áldozatsegítő szakirányú szakképzés indul Miskolcon.
Az együttműködési megállapodást Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Prof. Dr. Horváth Zita, az egyetem rektora írták alá. Tuzson Bence hangsúlyozta, hogy az áldozatsegítés egy olyan hivatás, amelyhez különleges emberekre van szükség. Az áldozatsegítő munka színvonalát még magasabb szintre kell emelni, és az áldozatsegítőknek szakmailag is magasabb minőségben kell végezniük munkájukat. Az egyetem és a minisztérium közötti együttműködés bővítésével induló szakreferenseket képző oktatás mellett a jövőben áldozatsegítő szakjogász képzést is terveznek elindítani.
Az Igazságügy Minisztérium két fontos feladatot fogalmazott meg az áldozatsegítés területén: az országos lefedettségű áldozatsegítő rendszer létrehozását és a szakterületen dolgozók magas színvonalú képzését. A Miskolci Egyetemen elinduló áldozatvédelmi szakreferensképzés ennek megvalósítását szolgálja, amely professzionális elméleti és gyakorlati tudást nyújt az áldozatsegítés területén.
Az igazságügyi miniszter látogatást tett az Állam- és Jogtudományi Karon is, ahol Prof. Dr. Csák Csilla dékán fogadta. Az oktatási és kutatási munka szakmai elismerése fontos visszaigazolás a Miskolci Egyetem számára. Az egyetemnek kötelessége olyan értelmiségi fiatalokat kinevelni, akik felelősen gondolkodnak a jövőről. Az együttműködés bővítése az Igazságügyi Minisztériummal az egyetem és a minisztérium közötti együttműködés körét bővíti ki, és hozzájárul az áldozatsegítő szolgálatok szakember-utánpótlásának biztosításához.