Faktid
Tulekahjus elumaja kaotanud pereisa ärkas keset ööd kütusepaagi plahvatuse peale. Huvitav on see, et elektriautodel kütusepaaki tegelikult ei ole. Päästeameti andmetel oli tegemist sisepõlemismootoriga väikebussiga, mis võis olla tulekahju alguseks.
11. märtsil kell 1.37 teatati häirekeskusele, et Kanepi vallas Sõreste külas põleb väikebuss ja elumaja. Esialgsetel andmetel võis esimesena süttida buss ja sellest omakorda maja. Pereisa on meedias korduvalt rõhutanud, et ärkas kütusepaagi plahvatuse peale, mis viitab sellele, et tulekahju sai alguse autos.
Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik kinnitas, et tegemist oli sisepõlemismootoriga väikebussiga, mis võis tulekahju alguse saada autoaku juurest. Sisepõlemismootoriga autodes võivad tulekahjud alguse saada elektririkkest või mootori ülekuumenemisest jahutussüsteemide rikke tõttu, mis võib süüdata paagis oleva kütuse. Seetõttu soovitab Kiik sõidukeid parkida majast eemale, et vältida võimalikke tulekahjusid.
On oluline märkida, et valeinfo levitamine võib tekitada segadust ja vale arusaamu. Sotsiaalmeedias levinud postituses mainitud põleng sai alguse sisepõlemismootoriga väikebussist, mitte elektriautost. Seega, arusaam, et elektriautod on ohtlikumad ja tekitavad rohkem tulekahjusid, on tegelikult müüt.
Kokkuvõttes on oluline olla teadlik erinevate sõidukite tuleohutusest ning järgida asjakohaseid juhiseid ja soovitusi, et vältida võimalikke õnnetusi ja tulekahjusid. Ohutu parkimine ning regulaarne hooldus ja kontroll on võtmetähtsusega sõiduki turvalisuse tagamisel.