Par Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu ir starptautisks līgums, kas paredz pasākumus, lai novērstu un apkaro vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē. Šis konvents ir svarīgs instruments cīņā pret šo nopietno problēmu, kas ietekmē miljoniem sieviešu visā pasaulē.
Viena no galvenajām jomām, kas tiek aplūkota šajā konvencijā, ir vardarbības pret sievietēm definīcija. Saskaņā ar konvenciju, vardarbība pret sievietēm ietver fizisku, seksuālu, psiholoģisku vai ekonomisku vardarbību, kas notiek gan sabiedriskā, gan privātā sfērā. Tas var ietvert arī spīdzināšanu un citus necilvēcīgus vai pazemojošus rīcības veidus.
Konvencija arī nosaka valstu pienākumus attiecībā uz vardarbības novēršanu un apkarošanu. Valstīm ir jāveic pasākumi, lai izbeigtu vardarbību pret sievietēm, aizsargātu upurus un sodītu vainīgos. Tas ietver izglītības kampaņas, sabiedrības informēšanu, atbalsta pakalpojumu nodrošināšanu upuriem un tiesiskās aizsardzības mehānismu stiprināšanu.
Svarīgs aspekts konvencijā ir arī vardarbības ģimenē novēršana un apkarošana. Šis jautājums ir īpaši aktuāls, jo vardarbība ģimenē bieži ir viens no sliktāk novērtētajiem un ignorētajiem vardarbības veidiem. Konvencija aicina valstis veikt pasākumus, lai aizsargātu ģimenes locekļus no vardarbības, nodrošinātu atbalstu upuriem un sodītu vainīgos.
Likumi.lv ir Latvijas tiesību aktu datu bāze, kurā ir pieejama informācija par dažādiem tiesību aktiem, tostarp arī par Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu. Šajā vietnē ir iespējams atrast pilnu tekstu konvencijas, kā arī saistītos Latvijas tiesību aktus un citu informāciju par šo tēmu.
Kopumā Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu ir svarīgs instruments cīņā pret šo nopietno problēmu. Tas aicina valstis veikt konkrētus pasākumus, lai aizsargātu sievietes un ģimenes locekļus no vardarbības, nodrošinātu atbalstu upuriem un sodītu vainīgos. Šis ir tikai viens solis ceļā uz vardarbības izskaušanu un sieviešu tiesību aizsardzību, bet tas ir svarīgs solis pareizajā virzienā.